• AlexandraK.Už dávnejšie som narazila na stránku Desenio. Tí ktorí ju nepoznáte na stránke nájdete množstvo obrazov do každej domácnosti. Viete si s nimi skrášliť chodby, obývačku, spálňu alebo rovno aj celý dom ! Majú rôzne motívy a veľkosti, takže určite si tu každý nájde to svoje. Keď som ju prvý krát videla povedala som si, že keď budeme bývať vo vlastnom určite si práve z tadiaľto objednám obrazy. A tak sa aj stalo. Obaja milujeme cestovanie a preto prvá voľba bola mapa sveta. Máme ten najväčší rozmer 70x100cm, pretože si do mapky chceme zapichovať ktoré krajiny sme už navštívili. Zatiaľ ich bolo 9 a verím že ešte nekončíme a bude ich omnoho viac. Čo sa týka kvality tak sme veľmi spokojný, a na stránke si môžte k nej vybrať aj rámik.


I know about Desenio website a long time. Who don't know it, on the website you can find a lots of wall art for each household. You can decorate with them hallway, the living room, the bedroom or the whole house! They have different designs and sizes, so I'm sure everyone will find something here. When I saw Desenio website first time, I told to myself, that when we lived in our own house/flat, we order some wall art from them. And so it happened. We both love travel, so the first choice was a world map. We have the largest size of 70x100cm, because we want to include in the map which countries we have already visited. We visited 9 countries, and I believe, it will be many more. About quality, we are very satisfied, and you can also choose a frame for your poster on their website.

  • AlexandraK.Krásny piatok želám. Minulú sobotu sme sa prvý krát zúčastnili "Bonfire Night" alebo "Guy Fawkes Night". Moc sme si to užili a na to že už je november, tak nám nebola zima. Začínalo to o 6 večer, najprv zapálili vatru a popri tom tam mali plno atrakcií, kolotoče, jedlo a na záver ohňostroj ktorý bol nádherný.

A čo tento deň vlastne znamená ? Idem vám to trošku priblížiť.KEDY SA SLÁVI BONFIRE NIGHT ?

Bonfire night sa každoročne koná 05 novembra (prvý novembrový víkend)


PREČO UK SLÁVI BONFIRE NIGHT ?

Dôvod prečo slávia tento deň je to výročie sprisahania, neúspešného pokusu vyhodiť do vzduchu budovu parlamentu v Londýne v roku 1605.


ČO SA ROBÍ V TENTO DEŇ ?

V tento deň je v UK mnoho festivalov, ľudia vychádzajú do ulíc s vatrami, púšťajú sa ohňostroje, spievajú piesne. Taktiež si môžte prísť užiť ich tradičné jedlo, nápoje, hudbu a iné aktivity.Have a nice Friday. Last Saturday we been on "Bonfire Night" or "Guy Fawkes Night" for the first time. We really enjoyed it. It´s already November, and it wasn´t cold weather in the evening. It started at 6 pm, at first they lit a fire and you can enjoy there a lot of attractions, food and in the end was fireworks, that were beautiful.

And what does this day actually mean? I'm going to tell you more about it.


When is it ?

Bonfire Night is celebrated every year on or around 5 November.

Why do people celebrate it ?

The reason we do it is because it's the anniversary of a failed attempt to blow up the Houses of Parliament in 1605.


What people do on this day ?

There are many festivals in the UK, people go to the streets, have fireworks, sing songs. You can also come and enjoy their traditional food, drinks, music and other activities.
Druhý deň sme sa vybrali na výlet do okolia. Mali sme v pláne ísť na hrad, ale zistili sme že od novembra je zatvorený pretože nieje sezóna tak sme nakoniec šli na prechádzku ku jazeru a potom sme navštívili malú dedinku Blanchland. Je ozaj maličká ale veľmi sa mi páčila. Našli sme tu aj malý obchodík so suvenírmy a hand made vecami. Ja strašne milujem takéto obchodíky tak sme si na pamiatku museli kúpiť nejaké drobnosti a nakoniec sme si tu dali aj obed a kávu v kaviarni, teda skôr čajovni. Bola útulná a ľudia tu boli veľmi milý. Za mňa to tu bolo krásne a určite odporúčam.


Second day we went on a trip to the surroundings. We planned to go to the castle, but we didn't know that it closed from November, so we went just for a walk to the lake and after we visited the small village Blanchland. Village is really small, but I really liked it. We also found here a small shop with souvenirs and hand made products. I really love such these shops, so we bought something as a souvenir, and also we had here lunch and coffee in a cafe, or rather a tea room. This place was cozy and the people here were very nice. It was beautiful for me and I definitely recommend it.