top of page
  • Writer's pictureAlexandraK.Tohtoročné vianočné pečenie je odštartované. Prvý krát som skúsila spraviť perníčkové crinkles. A je to mňamka. Určite to musíš vyskúšať aj ty !POTREBUJEME :

- 2 vajcia

- 180g cukru (ja som použila hnedý)

- vanilka

- 70g masla

- 260g múky

- 1 lyžica kypriaceho prášku

- 1 lyžica škorice

- 1 lyžica perníkového korenia

- štipka soli

- práškový cukor (na obalenie)


POSTUP : Ako prvé si vyšľaháme vajíčka s cukrom a vanilkou do peny. Potom pridáme zmäknuté maslo. Prisypeme múku, kypriaci prášok, štipku soli, perníkové korenie a škoricu. Vzniknuté cesto dáme na 1-2 hodiny do chladničky. Potom tvarujeme guličky, obaľujeme ich v práškovom cukre a poukladáme vedľa seba na plech. Pečieme na 180°C cca 15 min.

Dobrú chuť !

  • Writer's pictureAlexandraK.Môžem odškrtnúť zo zoznamu, nová kaviareň preskúmaná. Milujem kávu, milujem kaviarne. A keďže sa u nás v meste otvorila nová, tak sme to tam boli obzrieť. Očarila ma, pretože už len na pohľad to tam vyzerá nádherne. Je to tam maličké. ale veľmi útulné. Drevo, čierna a zeleň je za mňa úplne top kombinácia. V nápojovom lístku ma veľmi zaujali kávy latte. Mali tam na výber zelené teda klasickú matchu ktorú asi všetci poznáte, modré a ružové latte. Tak som si povedala, že vyskúšam to ružové. Bolo to vlastne cviklové latte. Nevedela som čo mám od toho čakať, no a ak mám úprimne povedať bolo to zaujímavé. Naozaj neviem ako mám opísať tú chuť, ale prišlo mi to podobné ako matcha. A samozrejme že ani koláčiky nechýbali. Bola to príjemná nedeľa strávená v spoločnosti kamarátov.

  • Writer's pictureAlexandraK.

Krásny novembrový večer všetkým ! Nechápem ako a už nám pomaly končí jeseň a prichádza to čarovné vianočné obdobie. Ja sa naň už veľmi teším, ale mám pocit že tá jeseň trvá najkratšie zo všetkých období.

Ako ste trávili vy október a tešíte sa už na zimu ?Novinky :


Ako ste si mohli niektorý všimnúť, začala som popri materskej robiť môj "small business". Ide o handmade prívesky, retiazky na cumlíky, kľúčenky. Ak sa vám moja tvorba páči budem veľmi rada ked ma budete sledovať aj na mojej FB a IG stránke a podporíte ma svojím Likeom.

Výlety :


náš prvý rodinný výlet v Yorku a na tekvicovej farme (samostatný článok z výletu nájdete TU)

Móda :


milujem ich ! Nové papučky, dlho som ich hľadala a konečne sa mi podarilo ich kúpiť. Sú pohodlné, teplé a prídu mi veľmi roztomilé a cosy na zimua prišiel už čas vytiahnuť aj na môj teddy kabátik

Moje radosti :


milujem jesenné pečenie, všade rozvoňané jabĺčko a škoricazoznámenie sa s novým kamarátomprechádzky v parku s kávičkou
chladné dni v kaviarňach a milovaná "pumpkin spice" sezóna, mňam milujem


všade samé tekvičkymilujem polievky na jeseň, tento rok som skúsila moju prvú frankfurtskú


bottom of page