top of page
  • Writer's pictureAlexandraK.Krásny pondelok všetkým. Ako začal váš týždeň ? Ja som úplne nadšená. Dnes som dostala naše fotky z tehu fotenia a veľmi sa im teším. Ako som už neraz spomínala Peťka je veľmi šikovná a veľmi ďakujeme ako sa jej podarilo zachytiť toto naše obdobie a krásne momenty "s pupíkom" <3, dokonca aj s Leom (aj keď to bol trošku boj ho zachytiť).

Vybrala som pár z nich a rada by som sa s nimi podelila aj s vami.

Prikladám aj link na Peťkinu stránku (KLIK TU), má nádhernú tvorbu a som veľmi vďačná, že som našla takúto úžasnú fotografku aj tu v Anglicku.


Boli ste aj vy na svojom tehotenskom fotení alebo plánujete si zachytiť tieto čarovné momenty?

  • Writer's pictureAlexandraK.

Krásnu sobotu ! Vo štvrtok sa nám začal už 6 mesiac v tomto roku a ja prinášam opäť menšie zhrnutie z toho nášho májového. Mám tu pre vás už aj pár mojich letných obľúbencov a tipov, inšpirácii pre vás. Užívajte si blížiace sa leto a krásne teplé počasie.


Novinky :

tento mesiac som mala môj posledný deň v práci a začala sa mi moja dovolenka + materská


boli sme na našom tehotenskom fotení (článok z fotenia nájdeš aj na blogu) keď budeme mať hotové fotky tak vám tu určite nejaké pridám


Výlety :bola by škoda nevyužiť tieto teplé dni tak sme si spravili výlet na pláž

Kozmetika :

Mám pre vás úplne TOP produkt na horúce letné dni. Je ním tento tonizačný sprej. Ak túžite po krásnej, žiarivej, hydratovanej pleti tak tento sprej je jednoducho najlepším spoločníkom na dosiahnutie celodenného sviežeho vzhľadu. Vhodný na všetky typy pleti, nerozmazáva make-up, je to vegánska starostlivosť o pleť (kúpiš TU)

Móda :

Letné ľahké šatičky ideálne na leto aj s tehu bruškom. Mám ich z primarku, vo svojej veľkosti XS (nájdeš TU)


a konečne aj letné #ootd

Domácnosť :


Tieto organizéri máme z Ikei do komody pre malú a sú úplne super. Veľmi jednoducho sa skladajú (nájdeš TU)

Moje radosti :


konečne aj k nám zavítalo leto a prvé opaľovacie dni aj s knižkou už máme za sebou


gender reveal oslava u našich kamarátov


prvá ľadová káva zo Starbucks, milujem !


tento rok trošku neskôr ale oficiálne zahájené grilovacia sezóna

a ešte jedno a asi posledné "rande" na ultrazvuku s našou princeznou

  • Writer's pictureAlexandraK.

Ahojte, pridávam menšie zhrnutie z môjho 2 trimestra, ktoré som písala priebežne počas celých 3 mesiacov. Ako si na to spomínate vy ? Kľudne mi v komentároch dajte vedieť aké bolo toto obdobie pre vás.


 

Prvý trimester je úspešne za mnou a už sa neviem dočkať čo prinesie ten druhý, pretože z rozprávania mojich kamarátiek mamičiek a čítania je to vraj jedno z najkrajších období v tehotenstve.
ZMENY V 2.TRIMESTRI

Na konci januára sa mi už mierne zväčšilo bruško.

Od 19 týždňa som začala cítiť a aj vidieť pohyby. Prvé dni som si nebola istá či je to môj žalúdok alebo bábätko, ale v nedeľu večer (19.2.) ked sme ležali pri TV tak sme aj prvý krát videli jemné dvíhanie bruška a odvtedy pravidelne každý večer okolo pol 9 sa nám bábo ozýva.

V 20tt mám už problém zapnúť akékoľvek rifle ktoré mi doteraz aspoň ako tak sedeli :D takže mám dilemu čo teraz na seba ked je vonku ešte chladno.

Začala ma občas páliť záha.GENDER PRIVATE SCAN

16. februára sme si zabookovali súkromný ultrazvuk na zistenie pohlavia nášho bábätka. Trvalo to asi 15-20 minút a videli sme aj našu malinkú ako robí kotrmelce v brušku. Ukázali nám aj tváričku v 4D, bolo to neskutočne rozkošné a milé a nečakala som to pretože tieto ultrazvuky sa robia až v neskorších týždňoch ked už je bábätko väčšie. Pohlavie nám zalepili do obálky a odniesli sme si aj fotky na pamiatku.

PREHLIADKY U DOKTORA


21. januára v 15tt sme boli prvý krát počúvať tlkot srdiečka bábätka a merali mi tlak.


7. februára som bola len na odber krvi, aby mi zistili aká je pravdepodobnosť že by sa bábo mohlo narodiť choré (týchto testov som sa veľmi bála ale našťastie nám všetko vyšlo dobre)


Druhá prehliadka bola 24. februára v 20tt. Bola to jedna z väčších prehliadok, kde kontrolovali a merali či sa bábätko vyvíja správne a taktiež nám potvrdili pohlavie bábätka.


29. marca sme mali tiež len menšiu prehliadku kde sme opäť počúvali srdiečko, merali tlak a dohodli sme si appointment na budúci mesiac a moju prvú prehliadku v poslednom 3.trimestri


9. marca počas dovolenky na Slovensku som bola ešte na jednej prehliadke u svojej pani gynekologičky keďže v UK sa na gynekológiu ide len vo vážnych prípadoch a chcela som si vypočuť a informovať sa o mojojm tehotenstve aj vo svojom jazyku a mať istotu, že je všetko v poriadku. Pani doktorka ma vyšetrila a uistila že je všetko tak ako má byť. Maličká je zdravá, vyvíja sa tak ako má a aj potvrdila pohlavie. Predpísala mi nejaké lieky aby som si mohla vziať aj do Anglicka v prípade potreby a aj magnézium.NAJVIAC SOM MALA CHUŤ NA:

- fanta

- sladké (nutela, zmrzlina,..)

- čokoľvek makové


ČO SOM NEMOHLA ANI CÍTIŤ:

- kari korenie (našťastie len toto jediné stále nemôžem ani cítiť)
náš spoločný Valentín
Gender Reveal párty (všetky foto nájdete TU)bottom of page