top of page
  • Writer's pictureAlexandraK.

BONFIRE NIGHT ´21
Krásny piatok želám. Minulú sobotu sme sa prvý krát zúčastnili "Bonfire Night" alebo "Guy Fawkes Night". Moc sme si to užili a na to že už je november, tak nám nebola zima. Začínalo to o 6 večer, najprv zapálili vatru a popri tom tam mali plno atrakcií, kolotoče, jedlo a na záver ohňostroj ktorý bol nádherný.

A čo tento deň vlastne znamená ? Idem vám to trošku priblížiť.KEDY SA SLÁVI BONFIRE NIGHT ?

Bonfire night sa každoročne koná 05 novembra (prvý novembrový víkend)


PREČO UK SLÁVI BONFIRE NIGHT ?

Dôvod prečo slávia tento deň je to výročie sprisahania, neúspešného pokusu vyhodiť do vzduchu budovu parlamentu v Londýne v roku 1605.


ČO SA ROBÍ V TENTO DEŇ ?

V tento deň je v UK mnoho festivalov, ľudia vychádzajú do ulíc s vatrami, púšťajú sa ohňostroje, spievajú piesne. Taktiež si môžte prísť užiť ich tradičné jedlo, nápoje, hudbu a iné aktivity. 

Have a nice Friday. Last Saturday we been on "Bonfire Night" or "Guy Fawkes Night" for the first time. We really enjoyed it. It´s already November, and it wasn´t cold weather in the evening. It started at 6 pm, at first they lit a fire and you can enjoy there a lot of attractions, food and in the end was fireworks, that were beautiful.

And what does this day actually mean? I'm going to tell you more about it.


When is it ?

Bonfire Night is celebrated every year on or around 5 November.

Why do people celebrate it ?

The reason we do it is because it's the anniversary of a failed attempt to blow up the Houses of Parliament in 1605.


What people do on this day ?

There are many festivals in the UK, people go to the streets, have fireworks, sing songs. You can also come and enjoy their traditional food, drinks, music and other activities.

0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page