top of page
  • Writer's pictureAlexandraK.

MINI CROISSANTSKrásny dník všetkým ! Nedávno som natrafila na tento rýchly a jednoduchý recept na mini croissanty, tak som si povedala že ho musím skúsiť. Sú naozaj chutné a hlavne rýchle pokiaľ vás prepadne chuť na niečo sladké a nechce sa vám stráviť v kuchyni pol dňa.

Tak poďme na to !SUROVINY :

- 1ks lístkové cesto

- tabuľková čokoláda (výber je na vás, ja som si vybrala horkú)

- žĺtok na potretiePOSTUP : Rozložte si lístkové cesto na dosku. Pokrájajte ho na trojuholníčky a na každý kúsok položte jednu tabuľku čokolády. Zrolujte aby mali tvar croissantu, položte na pekáč a potrite žĺtkom. Dajte zapiecť do rúry na cca 180°C na 10-15 min. Upečené croissanty nechajte vychladnúť.

Prajem vám dobrú chuť !


 

Have a beautiful day everyone! I found this quick and easy recipe for mini croissants, so I said to myself, I must to try it. It's really delicious and fast if you get a taste for something sweet and you don't want to spend half a day in the kitchen.

Let's do this !


INGREDIENTS :

- puff pastry

- chocolate (milk or dark, I choose dark 72%)

- egg yolk


METHOD : We spread the puff pastry on the desk. Cut it into triangles and place one bar of chocolate on each piece. Roll to make a croissant shape, place on a baking tray and rub with the egg yolk. Bake in the oven at approx. 180 ° C for 10-15 min. Baked croissants let cool down.

I wish you good taste!

0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page