top of page
  • Writer's pictureAlexandraK.

MOJ DRUHÝ TRIMESTER


Ahojte, pridávam menšie zhrnutie z môjho 2 trimestra, ktoré som písala priebežne počas celých 3 mesiacov. Ako si na to spomínate vy ? Kľudne mi v komentároch dajte vedieť aké bolo toto obdobie pre vás.


 

Prvý trimester je úspešne za mnou a už sa neviem dočkať čo prinesie ten druhý, pretože z rozprávania mojich kamarátiek mamičiek a čítania je to vraj jedno z najkrajších období v tehotenstve.
ZMENY V 2.TRIMESTRI

Na konci januára sa mi už mierne zväčšilo bruško.

Od 19 týždňa som začala cítiť a aj vidieť pohyby. Prvé dni som si nebola istá či je to môj žalúdok alebo bábätko, ale v nedeľu večer (19.2.) ked sme ležali pri TV tak sme aj prvý krát videli jemné dvíhanie bruška a odvtedy pravidelne každý večer okolo pol 9 sa nám bábo ozýva.

V 20tt mám už problém zapnúť akékoľvek rifle ktoré mi doteraz aspoň ako tak sedeli :D takže mám dilemu čo teraz na seba ked je vonku ešte chladno.

Začala ma občas páliť záha.GENDER PRIVATE SCAN

16. februára sme si zabookovali súkromný ultrazvuk na zistenie pohlavia nášho bábätka. Trvalo to asi 15-20 minút a videli sme aj našu malinkú ako robí kotrmelce v brušku. Ukázali nám aj tváričku v 4D, bolo to neskutočne rozkošné a milé a nečakala som to pretože tieto ultrazvuky sa robia až v neskorších týždňoch ked už je bábätko väčšie. Pohlavie nám zalepili do obálky a odniesli sme si aj fotky na pamiatku.

PREHLIADKY U DOKTORA


21. januára v 15tt sme boli prvý krát počúvať tlkot srdiečka bábätka a merali mi tlak.


7. februára som bola len na odber krvi, aby mi zistili aká je pravdepodobnosť že by sa bábo mohlo narodiť choré (týchto testov som sa veľmi bála ale našťastie nám všetko vyšlo dobre)


Druhá prehliadka bola 24. februára v 20tt. Bola to jedna z väčších prehliadok, kde kontrolovali a merali či sa bábätko vyvíja správne a taktiež nám potvrdili pohlavie bábätka.


29. marca sme mali tiež len menšiu prehliadku kde sme opäť počúvali srdiečko, merali tlak a dohodli sme si appointment na budúci mesiac a moju prvú prehliadku v poslednom 3.trimestri


9. marca počas dovolenky na Slovensku som bola ešte na jednej prehliadke u svojej pani gynekologičky keďže v UK sa na gynekológiu ide len vo vážnych prípadoch a chcela som si vypočuť a informovať sa o mojojm tehotenstve aj vo svojom jazyku a mať istotu, že je všetko v poriadku. Pani doktorka ma vyšetrila a uistila že je všetko tak ako má byť. Maličká je zdravá, vyvíja sa tak ako má a aj potvrdila pohlavie. Predpísala mi nejaké lieky aby som si mohla vziať aj do Anglicka v prípade potreby a aj magnézium.NAJVIAC SOM MALA CHUŤ NA:

- fanta

- sladké (nutela, zmrzlina,..)

- čokoľvek makové


ČO SOM NEMOHLA ANI CÍTIŤ:

- kari korenie (našťastie len toto jediné stále nemôžem ani cítiť)
náš spoločný Valentín
Gender Reveal párty (všetky foto nájdete TU)0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page