top of page
  • Writer's pictureAlexandraK.

MOJ PRVÝ TRIMESTERAhojte, tento príspevok som začala písať ešte minulý rok na začiatku tehotenstva a myslím už je najvyšší čas aby som ho aj zverejnila, pretože za chvíľku končím aj 2hý trimester. Dúfam, že niekomu to pomôže ak tiež bude mať bábätko v UK a že aj vám ostatným sa bude páčiť tento post.


 

Krásny utorok, dnes je 8. novembra a ja som oficiálne vo svojom 6 týždni tehotenstva. Znie to úplne neuveriteľne a mám pocit akoby som si to celé len vymyslela, pretože zatiaľ nemám žiadne extra príznaky. A vlastne aj o celom tehotenstve som sa dozvedela len tak nejakou náhodou.


29.10.2022


? AKO TO CELÉ ZAČALO ?

Pár týždňov dozadu (29.10. sobota) som ráno vstala a ani neviem prečo mi napadlo ísť si spraviť test, tak som išla na záchod a hneď prvý test mi vyšiel pozitívny, tak som utekala do spálne po druhý a tam som tiež videla druhú čiarku. Bežala som zobudiť manžela že musíme ísť do centra kúpiť niečo kamarátom na rozlúčku a využila som to a odskočila som si aj do drogérie kúpiť digitálny tehotenský test. Keď sme prišli domov hneď som utekala spraviť si aj digitálny test kde som jasne mala napísané "pregnant" a bolo to jasné.

"Budem mama" boli moje prvé slová.? AKO SOM TO POVEDALA MANŽELOVI ?

Keďže sme už manželia 3 roky, tak som vedela že skôr či neskôr táto chvíľka príde a mala som už napozerané nejaké inšpirácie akoby som to chcela spraviť. Keďže v ten deň keď som to zistila mali naši kamaráti rozlúčku s Anglickom, vedela som že to musím niekomu povedať pretože by sa všetci vypytovali prečo si s nimi nevypijem. Tak ešte v ten deň som to oznámila aj jemu. Kým bol vo fitku využila som to a išla nakúpiť nejaké balóny a detské vecičky do mesta. Doma som v spálni pripravila tabuľu s nápisom "hello daddy", položila som tam tehotenský test, cumlík, papučky a balóny v tvare srdiečka a už len netrpezlivo čakala na Maroša (reakciu a ako sme to povedali aj kamarátom ste mohli vidieť v mojich reels na IG).MOJE PRÍZNAKY

Ako prvé som mala len kŕče v podbrušku, klasické ako pred menštruáciou, jemné závrate (ale tie som mala asi len 2-3x) a samozrejme aj vynechaná menštruácia.

Od 5teho týždňa prišlo aj zabúdanie na veci, občasný plač.

V 9tom týždni sa mi už znechutilo a začalo smrdieť kari ktoré som predtým mala rada (našťastie to bolo len s týmto jedným jedlom)PRVÁ PREHLIADKA

Na prvú prehliadku som bola objednaná až na 29.novembra, v 9 týždni tehotenstva. Tu v Anglicku sa nejde na gynekológiu ale dohodnete si stretnutie s midwife a na prvej prehliadke sa nás len opýtala otázky ohľadom zdravia, rodiny, chorôb. Informuje ohľadom tehotenstva, ďalších prehliadok a urobí základnú prehliadku ako odmeria výšku, váhu, odber krvi a moču a odmeria tlak. Celé to trvalo asi polhodinku až hodinku.PRVÝ ULTRAZVUK

Dnes 22.12 sme mali náš prvý ultrazvuk, mali sme byž v 12tt ale žiaľ zistili sme že sme len v 11tt tak nás museli objednať na nový termín až 6.1. Ale zistili sme že čakáme 1 bábätko a srdiečko mu bije a vyzerá že všetko je zatiaľ v poriadku. Dostali sme aj prvú fotku.
NAJVIAC SOM MALA CHUŤ NA:

- fastfood (burgre, hranolky, pizza)

- klobásy, párky

- tuniak
ČO SOM NEMOHLA ANI CÍTIŤ:

- moje prvé vitamíny pre bábo

- biely jogurt, olivový olej

- karí koreniePamätáte si aký bol váš prvý trimester tehotenstva ? Na čo nezvyčajné ste mali chuť ?

A čo vás prekvapilo ?


22.12.2022 / 06.01.2023tu sme o tom ešte nevedeli


fotky zo dňa keď som sa dozvedela že som tehotná, kamaráti odchádzali z UK a mali rozlúčkovú párty

29.10.2022


naše prvé spoločné vianoce

24.12.20220 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page