top of page
  • Writer's pictureAlexandraK.

POSLEDNÝ MESIAC 2v1
Krásny utorok, dnes je pre mňa veľmi výnimočný deň. Okrem toho že mám dnes narodeniny, tak mám pred sebou aj posledný mesiac s našou maličkou v brušku ako 2 v 1, teda ak nebude mať v pláne prísť k nám o niečo skôr alebo neskôr. A zajtra to bude vlastne presne mesiac odkedy som už doma a oddychujem na materskej.

Nechápem ako to všetko letí. Čo sa týka mňa, zatiaľ sa cítim dobre ako počas celého tehotenstva, ale samozrejme že občas sú aj náročnejšie chvíľky a nieje to vždy ideálne. Ale to k tomuto obdobiu jednoducho patrí.Čo váha ?

Čo sa týka priberania, tak sa mi zväčšilo len bruško za čo som vďačná a zatiaľ som počas tehotenstva pribrala +12kg.Čo bábätko v brušku ?

Pred tehotenstvom som si nevedela predstaviť aké je to mať babätko v brušku, aké to bude cítiť a vidieť tie pohyby a ako pomaličky bude rásť. Ale musím povedať že naozaj je pravda keď v 2 trimestri ako prvý krát pocítite pohyby sa z viet ako "jéj asi ju už cítim, to je krásne" sa v 3 trimestri stanú pocity že mi asi sama vyjde z bruška a o rebrách radšej pomlčím. Ale je to ozaj krásny a zároveň aj zvláštny pocit keď sa vám celé bruško vlní a niekedy je do strany, alebo hrboľaté podľa toho ako sa v ňom pretočí a uloží malý človiečik.A čo blížiaci sa pôrod ?

Sama sa čudujem že zatiaľ ešte neprichádzajú žiadne stresy s blížiacim sa termínom. Veľa som už čítala, počúvala, pozerala ako všetko funguje a aby som vedela, na čo sa mám približne pripraviť. A na to že zajtra začínam už 9 mesiac, tak ešte nemám ani pobalenú tašku do nemocnice, pretože ešte si musím dokúpiť nejaké drobnosti (dúfam že niesom jediná, a že bola niektorá na tom rovnako haha).


Na čo sa teším po pôrode ?

- ako si konečne opäť oblečiem moje rifle, je to moje must have čo sa týka módy a tie mesiace bez nich som bola stratená, hlavne v tých prvých chladnejších mesiacoch

- spánok na brušku a bezproblémové dvíhanie sa z postele

- žiadne obmedzovanie sa a kontrolovanie v jedle (čo môžem a čomu sa radšej vyhnúť)

- že ma prestane páliť záha (teda pevne v to verím)


A samozrejme na to naše malé klbko radosti. Som véľmi zvedavá komu bude viac podobná. Po kom asi bude mať očká, noštek alebo úsmev.

0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page